Сон літньої ночі

На мій погляд, варто розглянути одну суттєву відмінність між Буддою і Христом. Перший мав вбудовану матрицю Адамового смертного генотипу. Христос – другий ( і останній ) Адам – народжений без тієї часточки імманетної смертности. Таким чином, хоча обоє й прийшли до смерті, однак, ніби то, з різних боків. Різниця таких систем відліку, зокрема, у часовій компоненті метричного тензора. А, підозрюю, що й не тільки. Тим більше дивно і не-очевидно, що саме у системі відліку Христа “я” виступає безперечною цінністю, заради врятування якої і було пожертвувано таку дорогоцінну кров. Однак, це не означає не-змінність, чи то пак інваріантність “я”, адже саме зміна “я”(“народження згори”) стає центральним мотивом писань, які лягати на папір почали грецькими рядками. Отже, “я” не є інваріантом відносно перетворень, що до спасіння цього ж “я” призводять. Як каже мій Друг, cool before drinking.

Блоґ Костянтина Москальця

lucid-dreaming-inception-totem

Вчора, коли вже засинав, снувалися думки про інваріантне Я. Наскільки я розумію, Будда стверджує, що такого інваріантного Я не існує, є тільки незліченна кількість малих «я», що реалізуються в кожному наступному втіленні, але всі вони складають віртуальну констеляцію віртуальних, знову ж таки, «ґун матеріальної природи» (згадуючи нашого приятеля Крішну). Тобто, вони що є, що нема – однаково.
Натомість Христос обіцяє воскресіння (або «восстановление») у цьому ж таки тілі, що передбачає існування саме такої, непідвладної руйнівному впливу часу і матерії матриці інваріантного Я.
Коли ми спимо, не раз трапляються сновидіння, в яких ми є кимось іншим. Пригадую один з таких снів, у якому я був офіцером, жив з дружиною і донькою в малосімейці, справно ходив на службу, нам постійно бракувало грошей – і все це тривало роками. От якби тому офіцеру сказали, що насправді його не існує, що він твір сну, так само, як і його дружина та дитина? Чи повірив…

View original post 329 more words

Advertisements

About jauntytraveller

A jaunty wanderer in the nameless Universe
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s